Mark

Oyun Senaryosu Atölyesi @ Istanbul


Arı Aşkına!
ve Darüşşafaka Okulları 5. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali'ne "Bir Oyun - Bir Gerçek, Arı Aşkına!" oyunu ile katıldı.
Metin Yazımı ve Drama atölyesi 15 Nisan 2018 Pazar günü Şile Bal Evi’nin Arı Kovanlarna ve Şile Dünya Pazarı'na bir gezi ile başladı. Gençler bu şekilde  senaryo için çalışacakları temaya daha yakından bakma imkanı buldular. 12-14 yaşları arasındaki 16 öğrenci, bal arısı hakkındaki bilgileri ve besin zinciri üzerindeki etkilerini bir oyun senaryosuna yorumladılar.  İlerleyen haftalarda drama öğretmeni Elif Ongan Tekçe‘nin motive edici liderliği , ortak senaryo yazma sürecini, atölye zamanlarının ötesinde internet ortamında devam eden canlı bir etkileşime dönüştürdü. Ortak çalışmayla oluşan eser, arılar ile ilgili bilgi çemberini genişletmek amacı ile, Istanbul Şehir Hatları Vapurları’nda ve Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali Sergi merkezinde izleyicilere sunuldu.
Darüşşafaka Okulları mezunu olan Sarp Şenesen, şu anda Bahçeşehir Üniversitesi Film ve TV Bölümü öğrencisi süreci filme aldı.
Günün posteri, projeyi destekleyen multimedya sanatçısı arı dostu Pınar Akkurt tarafından tasarlandı.İlk Drama Atölyesi Arı Aşkına! Sinopale 6'da "Telvin Çocuk Sanat Okulu" işbirliğiyle gerçekleşti. Gülbahar Karaduman, bir kovanda koloni yaşamını gerçekleştirmek için 6-10 yaş arası 16 çocuğa koçluk yaptı. Arılar hakkında heyecanlı olan çocuklar, bienal boyunca deneyimlerini açık alanlarda paylaştılar.
.
    Index