Mark

Bağlantılar @ Feriye Köşkü, İstanbul, 26-27 Eylül 2019


Türkiye’deki Hollanda Kültür Departmanı , Istanbul Kültür Sanat Vakfı isbirliğinde düzenlenen Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki sanat alanları ve sanatçıları arasındaki dayanışmayı desteklemek amacı ile düzenlenen toplantıda Arı Aşkına! kolektif çalışmalarını ve bahçeye özel floranın arılara olan ilişkisini bir enstelasyon ile sergiledi.

Gönüllülük Günü Sergisi @ Istanbul Özel Robert Lisesi 


Istanbul Özel Amerikan Lisesi’nde Gönüllülük Günü Kapsamında Arı ya olan tutkumuzu ve bu alanda gönüllü olarak yapmakta olduğumuz çalışmalarımızı doğal arıcı Beyza Yavuz un da katılımı ile birlikte öğrenciler ile paylaştık. Bir kovanın içerisinden gelen arı konuşmalarını canlandıran ses enstalasyonu, balmumundan krem ve mum yapımı standları  öğrencilerin ilgi kaynağı oldu.


Arıcılık Müzesi @ Apimondia, Istanbul


45. Uluslararası Apimondia Kongresi 29 Eylül - 04 Ekim 2017 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirildi. Apimondia Kongresi için Nil İlkbaşaran ve Güngör Erdem'in küratörlüğünü yaptığı Arıcılık Müzesi, Türkiye'deki müzelerinden tarihi arıcılık objelerinden bir seçki sundu.
Serginin temelini kil, tahta ve sepet örgüsü çeşitli türde kovanlar, kovan yapımında kullanılan aletler ve arıcılık ve bal hasadında  kullanılan el aletleri oluşturuyordu. Koleksiyon ayrıca arıları tasvir eden mücevher ve sikkeleri de içeriyordu; Arıcılık Müzesi sergisi Sayın Mustafa Kösoğlu ile ortaklaşa gerçekleştirilmiş ve Türkiye Arıcılar Derneği Başkanı Ziya Şahin tarafından desteklenmiştir. Sergide tek çağdaş sanat eseri, 40 çocuğun ortak çalışması olan  Arı Aşkına'nın gravür baskı ile Sinopale’de ürettiği kitaptı.


Arılardan Öğrenelim @ Amsterdam, Hollanda


Arılardan Öğrenelim Konferansı yan etkinliği olan Amsterdam, Westergas Fabriek salonundaki Sergi 7-17 Eylül 2018 tarihlerinde toplumumuz ve gizemli polinatörler arasındaki ilişkiyi düşleyen 8 ülkeden 20 sanatçının katılımı ile gerçekleşti.  Arı Aşkına! katılımcı sanat atölyelerinin el baskısı iki kitabı ile katıldı.


“Yangında İlk Kurtarılacak” enstalasyonu 19 Eylül - 20 Ekim tarihleri arasında Taşınma başlıklı bir karma sergiye katıldı. İstanbul Teknik Üniversitesi Taşkışla Binası'ndaki açılış sırasında, ekran özellikle genç yetişkinlerin ilgisini çekti.


    Index