Index
 
Arı Aşkına! ismi ile doğaya olan sevgimizi sanat alanında paylaşmak için Maria, Nil ve Güngör 2014 yılından bu yana birlikte çalışıyoruz.  Bu süreçte Arılar ile ilgili farkındalığı arttırmak için farklı yaş grupları ve disiplinlerle bir araya geldik; projemiz bir kovanın hücreleri gibi organik bir şekilde yayıldı. Farklı sanatçılar, kurumlar, dernekler ile işbirliği yaptık;  bu farkındalık çabamızı sanatsal alanda geliştirmek ve pek çok kişiyi dahil edebilmemiz biz heyecanlandırıyor.Nil İlkbaşaran katılımcı sanat alanında araştırmacı, sanatçı ve üretimci olarak çalışmaktadır. Kültürel ve doğal değerlere ilgi gösteren birliktelikler oluşturmak, bu alanlarda farkındalık yaratabilmek amacıyla 2014 ten bu yana sosyal içerikli projeler gerçekleştirmektedir.
Yaşamını ve çalışmalarını 1997’den bu yana Hollanda‘da sürdürmekte olan Nil, Dutch Art Institute, Arnhem’de MA in Art Praxis programını (2016) ve Gerrit Rietveld Akademisi, Amsterdam’da Güzel Sanatlar (2013) eğitimini tamamlamıştır. www.nililkbasaran.com

Güngör Erdem, Doğaya yakın yaşam şekli ve yaratıcılığı birleştiren “ekolojik sanat” kavramını benimseyerek, çalışmalarını bu alanda sürdürmektedir. Sanatsal üretim ve sergileme alanında Sinopale Bienali kapsamında 2006 yılından bu yana çalışmaktadır.
Maria Sezer, 1980 de Mimar Sinan Universitesi'nde yüksek lisans ve 2004 yılında doktora programlarını tamamladı . 1980- 1996 yılları arasında Istanbul Robert Kolej'de, 2006- 2010 yıllarda arasında Işık Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesinde öğretim üyeliği yapan sanatçı yurt içi ve yurt dışında bir çok sergiye doğayı gözlemleyen arıyı ve yaşamını konu alan eserleriyle katıldı. Bizzat arıcılıkla yapmiş olan sanatçı 2015 te Propolis adlı Radyo program serisini sunmuş, 2016 yılında Çocuk Festivali organizatörlüğü ve eğitmenliği yapmıştır. Halen Istanbul Robet Koleji’nde sanat eğitmenliği yapmaktadır.
www.mariasezer.com

Vizyonumuz
Ekolojik dengelerin sürdürülebilirliği için gençler arasında farkındalık oluşmasına ve
doğaya duyarlı bir nesilin yetişmesine sanat yolu ile katkı sağlamaktır.

Amaçlarımız
Katılımcıları arı-doğa-insan ilişkisi ile ilgili bilgilendirmek;
Katılımcıların edindikleri bilgiyi özgün ifade dillerini kullanarak şekillendirmesine
ve birlikte bir yapıt ortaya çıkarmalarına imkan sağlamak; 
sergiler aracılığı ile bu yapıtların daha büyük kitlelerle paylaşımını sağlamaktır.